Birinci Bölge Toplantımız, 23-24 Kasım'da, bütün Türkiye'de

11 Kasım 2019 Pazartesi
Bu yazı 1380 defa görüntülenmiştir

              BÖLGE TOPLANTISI BÜTÜN BÖLGELERİMİZDE AYNI ZAMANDA  YAPILACAKTIR.          

           Yeryüzünde en mühim vazife, en değerli hizmet olan; insan yetiştirmek vazifesini omuzlayan kıymetli muallim dostlarımız; on haftalık eğitim dönemini geride bırakıyoruz. Öğrencilerimiz bir hafta dinlenecekler. Bizler de bu arada aktif dinlenme yapacağız inşaallah. Aktif dinlenme, yani başka şeylerle meşgul olarak hem yorgunluklarımızı atacağız hem de ilim ile hikmet ile meşgul olacağız. Böylece öğrencilerimizin karşısına daha canlı daha şevkli çıkacağız ve daha faydalı olacağız inşaallah.

          Evet, insan; bütün kainatla alakadar, şuur sahibi bir varlıktır. Etrafındaki olaylar, insanı ister istemez etkiler. Onu, ya üzer, ya sevindirir. Bazen şevkini kırar, bazen ümitlendirir. İşte zamanın çok hızla aktığı, öğrencilerimizin ve kendimizin dış dünyadan çok etkileşimlere maruz kaldığımız şu dönemde, kendimizi olması gereken hale getirmek, adeta bir balans ayarı yapmak hükmünde bir çalışma  planladık. Bu çalışmanın içeriğinde neler mi var? Bu çalışmada Kur'an tefsirinden bahisler okuyacağız. Ayet, hadis ve vecize ezberi yapacağız. Tecrübeli hocalarımızdan istifade edeceğiz. Eğitime dair istişareler yapıp siz değerli hocalarımızın tekliflerini alacağız. Kıymetli dostlarla iki günlük bir çalışma yapacağız.

        İşte kendimizi geliştirmek, yenilemek, dostlarımızın ihlaslarından ve güzel hallerinden, bilgi ve birikimlerinden istifade etmek amacı ile sizleri öğretmen çalışmamıza davet ediyoruz. Sizinle beraber insana değer veren, insanlığın geleceğini eğitimde gören bütün güzel gönüllü insanları, bu muallimler çalışmasına bekliyoruz. Haydi! İnsanlık seninle güzelleşecek.

                                                                                                                                                                                                  ULUED YÖNETİM KURULU

       Not: Ayrıntılı bilgiyi il temsilcilerimizden alabilirsiniz.


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 1380 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

11 Kasım 2019 Pazartesi