Ulued "Fedakâr Muallimler" Yaz Çalışmaları bu sene 600 kişiyle yapılacak


26 Haziran 2019 Çarşamba
Bu yazı 1063 defa görüntülenmiştir

                              "İnsan ne kadar bilirse bilsin, her daim kendisini yenilemeye muhtaçtır."

2019 "FEDAKÂR MUALLİMLER" YAZ ÇALIŞMALARI

        Uluslararası Eğitimciler Derneğimizin Kıymetli üyeleri;

Sizleri; hem eğitim sezonunun zihni yorgunluğunu atabilmek, hem kıymetli üyelerimizle bir araya gelebilmek, hem manen sohbetlerden istifade edebilmek, hem eğitime dair bilgilendirmeler ve istişareler yapabilmemiz için yaz çalışmalarımıza davet ediyoruz.

       Yaz programımızı; 5 grup ve toplamda 600 kişilik kontenjan olarak belirledik. Allah hayırlı güzel verimli bir çalışma ihsan eylesin.

      Beş grup şeklinde planlanan çalışmaya; üyemiz, https://emuallim.ulued.org/ sitesine kendi şifresi ile girip gruplardan hangisini istiyorsa tercih eder. O hafta katılır. Tercih edipte katılamayacak olanlar, derneğimize bilgi verirse o hafta katılmak isteyen başka bir üyemizin hakkı yenmemiş olur. Kontenjanlar mahdut olduğundan acele edelim kıymetli dostlar.

     E-muallim sitesinde hangi hafta hangi konular işleneceği belirtilmiştir. Programın içeriği ve işleyişi grubun üyeleri ile whatsapp grubu oluşturularak kendilerine bildirilecektir.

      Adını neden "Fedakâr Muallimler" olarak belirledik. Çünkü Eğitimcilik, sadece, belirli zamanda, belirli mekânda, belirli bilgileri, belirli öğrencilere vermek demek değildir diye düşünüyoruz. Bize göre Eğitimci; zaman, mekân sınırı olmaksızın, mesai mefhumu gözetmeksizin, her yerde her zaman eğitimcidir. Eğitimci tatilde de eğitimcidir, okul dışında da.

      Ayrıca Eğitimci; sadece bilgi veren değil, örnek olandır. Giyimi kuşamı, oturması kalkması, konuşması, her şeyiyle örnek olmalıdır.

     Eğitimci; sorun çıkaran değil, sorun çözendir. Eğitimci bulunduğu ortama değer katandır. 

     Eğitimci; kötülüklere engel olan, iyiliklere kapı açandır. Eğitimcinin olduğu yer, kendini belli eder. Orada çiçekler açar, orası güzelleşir. Bu saydıklarımızın, esasen eğitimli kişilerde olması gereken vasıflar diye düşünecek olursak, eğitimcilerde ne ölçüde olması gerektiğini bir düşünelim bakalım.

     Bizim 1000 yıllık tarihimiz, böyle eğitimcilerle dolu. Maaş beklemeyen, derdi insan yetiştirmek olan arifler, âlimler ve üstadlarla dolu. Kars'tan Edirne'ye, Bitlis'ten Isparta'ya, İstanbul'dan Şanlıurfa'ya ülkemizin dört bir tarafını ilimle, irfanla, güzel ahlakla donatmışlar. Ve ilmi ve kültürel, manevi ve ahlaki güzelliklerin bizlere kadar ulaşmasına vesile olmuşlar. Hepsinden Allah razı olsun.

    Evet, Dostlar. Eğitimci olmak fedakârlık ister. Hep demezler mi? Öğretmen eriyen bir mum gibidir. Kendisi erirken etrafını aydınlatır, diye. İşte biz; bu milletin evlatlarının, istikballerinin daha güzel olması, ahlaklarının tüm dünyaya örnek olması, insanlık âlemine hayırlı eserler bırakmaları için çok çaba göstermemiz gerekiyor ve çoğumuz hamdolsun bunu icra ediyor. Bu vesile ile fedakâr muallimlerimizi her ne kadar yetiştirdikleri talebeleri ve istikbal, onları tebrik edecek, alkışlayacak olsa da biz yine canu gönülden tebrik ediyoruz. Allah emeklerini zayi etmesin.

Elhasıl; Fedakâr muallimlerimizi, bu kıymetli çalışmalarda görmekten mesrur olacağız. Katılımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gayret bizden, muvaffakiyet Cenabı Haktandır.

Ulued Yönetim Kurulu adına Yusuf Irmak

 


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 1063 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

26 Haziran 2019 Çarşamba