Peyk Games’ten Muhteşem Bir Oyun Daha: “kaşif”; Tatil Kitabının Oyun Hali


02 Temmuz 2020 Perşembe
Bu yazı 2429 defa görüntülenmiştir

   “Peyk Games” bir kez daha oyun sektörünü ve bu sektörü takip edenleri heyecanlandıracak yeni bir çalışma ortaya koydu.

   Peki, nedir bu Peyk Games’in ve çalışmalarının sırrı? Aslında Peyk Games’in sırrı adında saklı. Bu sırra vakıf olmak için Peyk’in anlamına bir bakalım.

    600 sene boyunca dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin sınavla, bir takım elemelerle ve zorlu eğitimlerle seçilmiş ulakların bir sınıfı olan peykler, padişahların hemen yanında durur ve padişahın önemli haberlerini uzaklara ileten uzun koşucu birliklerdir. Padişahın emirleri bazen gizli sembollerle uzaklara gönderilirdi. Bunun için haberleri ileten peyklerden hem güvenilir hem de hızlı olmaları beklenirdi. Öyle ki Edirne’den İstanbul’a bir gün, bir gecede koşarak gelirler ve hiç durmazlardı.

    İsmini buradan alan “Peyk Games” de çalışmalarıyla bizlere bir haber getiriyor, müjdeler veriyor. Bu haber, Müslüman aleminin 200 senedir beklediği dirilişin adeta ayak sesleri hükmündedir. Oyun sektöründe gerçekleştirdiği çalışmalarla bir ilk gerçekleştiren Peyk Games; milli ögelerin oyunlara nakşedilmesini sağlarken, kültürel bağlamda bizden birisi olarak bu sektördeki beklenen büyük boşluğu doldurmaya hazırlanıyor.

    Peyk Games’in bütün çalışmaları salt oyun olarak karşımıza çıkmıyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için tehlikeli bir mecra haline gelen oyun sektöründe adeta bir tedrisat alanı açıyor. Bu tedrisat alanında ise çocukların ve gençlerin anladığı dilden konuşuluyor, kuşak çatışması sıfıra indirgeniyor. Artık kapımızın önü ya da sokağımız bile çocuklar için tehlike arz ederken, ekran bağımlılığı ile karşı karşıya kalan çocuklarımız için işlevsel ve eğitici çalışmalar yapan Peyk Games’in çalışmaları çocuk ve gençlerin de ilgisini çekmiş durumda. Böylelikle ekranın olumsuz etkileri bu çalışmalarla birlikte tam tersine çevrilmekte.

   Peyk Games, bu sefer de çocuklarımız için hazırlanmış müthiş bir tatil kitabını oyunlaştırarak “KAŞİF” oyunu ile karşımıza çıktı. Kaşif oyununun içeriğinde tam 40 adet eğitici çizgi film, 2 adet tatil kitabı içeriği, onlarca soru ve Kur’an-ı Kerim öğrenmek için Elifbe yer almakta.

   Korona virüs sebebiyle evden çıkamayan çocuklarımız hem okuldan uzaklaştı hem de evde kalma süreci sıcak günlerde can sıkıcı bir hal almaya başladı. Bu süreçte; okumaktan ve çözmekten uzak kalarak okuldan soğuma ile karşı karşıya kalan çocuklarımız için Kaşif oyunu muhteşem bir fırsat. Kaşif oyunu; çocuklarının bu uzun yaz tatilinde canları sıkılmadan, eğlenerek ve isteyerek iman hakikatlerini öğrenmelerini sağlayacak anne babalar için de farklı bir deneyim olacaktır.

Pc ve Mobil için [pc den tıklarsanız pcnize, telefondan tıklarsanız telefonunuza yüklenir]

http://www.ulued.org/tatil-kitabim-oyunu/

 

Psikoterapist Burhanetdin ÇELİK

Duygu, Düşünce ve Davranışlara Dair…

brhntdn_celik@hotmail.com


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 2429 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

02 Temmuz 2020 Perşembe