Peykhane Eğitimleri Meyvelerini Vermeye Başladı. Kuyudaki Adam Animasyonu


22 Mart 2021 Pazartesi
Bu yazı 121 defa görüntülenmiştir

Kuyudaki adam animasyon filmi:

https://www.youtube.com/watch?v=GF5X2YeXqX0&t=0s

 

“Peykhane Online Bilişim Dersleri Projesi” kapsamında tamamen ücretsiz olarak verilen Kodlama, Modelleme, Oyun ve Animasyon, Mimari Tasarım, Peyzaj Tasarım eğitimleri başarıyla tamamlanmıştır.

               Proje kapsamında birçok öğrenci yeteneklerine göre sınıflara ayrılmış, alanında uzman kişilerce eğitimler verilmiş, ödevler yapılmış ve ciddi çalışmalar meydana gelmiştir. İşini özveri ile yapan eğitimcilerimiz, ilgili ve gayretli öğrencileriyle bir takım gibi çalışmış; geleceğin mesleği haline gelen bilişim alanında ülkemize katma değer üretecek bireylerin yetişmesinin temellerini atmışlardır.

               Proje sürecinde öğrendikleri teorik bilgileri pratik ürünlere dönüştürmek isteyen öğrencilerimizin ilk eseri vitrine çıkmıştır. Eğiticilerimizin rehberliğinde öğrencilerimizin hazırladığı “Kuyudaki Adam” isimli 8 dakikalık bu animasyon, sadece grafik tasarımı ile değil, konusuyla da dikkat çekiyor.

               Animasyonda bir öğretmenin sınıfta öğrencilerine anlattığı hikayeye yer verilmektedir. Animasyonda kullanılan metaforalar, izleyenlere bir takım şeyler düşündürtüyor. İnsanların yaşamın hızına kapılıp düşünmeye bile fırsat bulamadığı ve bazı gerçekleri kendine bile itiraf edemediği modern çağda yaşadığımız hayata farkı bir pencereden bakmamızı sağlayan animasyon, 3 günde 3 bin kullanıcı tarafından izlenmiştir.

               Öğrencilerimizin sadece 40 saat aldıkları eğitim sonrasında, kıt kaynaklarla, bu kalitede bir animasyon oraya koymaları Peykhane eğiticilerine ayrı bir motivasyon katmış ve bir sonraki projelerde hedef çıtasını yükseltmiştir.

               Emekleriyle ve özverili çalışmalarıyla dikkat çeken eğiticilerimizi tebrik ederiz. Ülkemize kazandırdıkları genç zihinlerin yolunu aydınlattıkları için teşekkür ederiz.

               Öğrenme azimleri ve gayretleri için çalışmaya katılan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dileriz.


 ULUED 

Haberin GörselleriGörüntülenme

Bu haber 121 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

22 Mart 2021 Pazartesi