Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının 3.sü Tamamlandı.


08 Aralık 2023 Cuma
Bu yazı 8523 defa görüntülenmiştir

Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının 3.sü Tamamlandı

         Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının sınavı 2-3 Aralık tarihlerinde yapıldı. Dört kategoride gerçekleştirilen kitap okuma yarışmasına tüm Dünyada 72 ülkeden katılım oldu.  

       Toplam 368700 yarışmacının katıldığı sınav, heyecanlı bir öğrenme sürecine dönüştü. Bu sene yetişkinler kategorisi de eklenerek 4 kategoride katılımlar oldu. Yarışmanın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yurt içinden ve yurt dışından koordinatörlerimiz yardımcı oldular. 

      Dereceye girenler için yapılan 2. aşama (kameralar karşısında) sınavın sonucuna göre de sıralama teyit edilmiştir. Sonuçlar 13 Aralıkta web sayfamız üzerinden ilan edilmiştir. Buna göre; 

       İlkokul kategorisinde 5500 öğrenci soruların tamamını doğru yaparak 100 tam puan almıştır. Sonuçları https://aydinlikyarinlara.com/SinavSonuclariilkOkul.html adresinden öğrenebilirsiniz. 

      Ortaokul kategorisinde 1107 öğrenci soruların tamamını doğru yaparak 100 tam puan almıştır. Sonuçları https://aydinlikyarinlara.com/SinavSonuclariOrtaOkul.html adresinden öğrenebilirsiniz.

       Lise kategorisinde 77 öğrenci soruların tamamını doğru yaparak 100 tam puan almıştır. Sonuçları https://aydinlikyarinlara.com/SinavSonuclariLise.html adresinden öğrenebilirsiniz. 

      Yetişkin kategorisinde 776 yarışmacı soruların tamamını doğru yaparak 100 tam puan almıştır. Sonuçları https://aydinlikyarinlara.com/SinavSonuclariYetiskin.html  adresinden öğrenebilirsiniz. 

      Merkezi ödül töreni 13 Ocakta İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.  Diğer iller ve ilçelerde de ödül törenleri yapılacaktır. 

      Kaybedeni olmayan bu yarışma için bize ulaşan 40 bin memnuniyet geri bildirimi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

      Yarışmamıza teveccüh gösteren herkese teşekkür ederiz.

      Öncelikle yarışmamıza onay veren Milli Eğitim Bakanlığı'na, projemize destek veren İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz. Projeyi gerçekleştiren yarışma komisyonumuza, teknik ekibimize ve yurt içi yurt dışı tüm koordinatörlerimize teşekkür ederiz. Bununla beraber projeye destek veren sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz. Özellikle; yarışmaya katılan ve destek veren öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür ederiz. 

Uluslararası Eğitimciler Derneği

 

 


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 8523 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

08 Aralık 2023 Cuma