Aydınlık Yarınlara Ödül Töreni


26 Mayıs 2022 Perşembe
Bu yazı 433 defa görüntülenmiştir

AYDINLIK YARINLARA ÖDÜL TÖRENİ 

                  Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması sınav sonuçları 8 Nisanda açıklandı. Sonuçların belli olması ile 7500 kişinin ödülleri hazırlanmaya başlandı. Hazırlanan ödüller il koordinatörlerimize gönderilerek öğrencilere ulaştırılması istenildi.

                 Türkiye genelinde dereceye girenlerin ödüllerini takdim etmek üzere Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın konferans salonunda, 25 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00'te ödül töreni yapıldı.

                  Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) tarafından düzenlenen “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.


                 184 BİN ÖĞRENCİ KATILDI 
                  Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) tarafından Türkiye genelinde ilk, orta ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ve genelde 184 bin kişinin katıldığı “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

                 SALONA SIĞMADI

                Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans salonunda düzenlenen törene Giresun milletvekili Kadir Aydın, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve temsilcileri, öğretmenler, öğrenci ve veliler yoğun bir katılım gösterdi. Sunuculuğunu Yusuf Yaylacı'nın yaptığı program Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Selami Seçkin'in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından protokol ve selamlama konuşmalarına geçildi.

                Açılış konuşmasını ULUED Başkanı Yusuf Irmak yaptı. Konuşmasında; ULUED olarak öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaların özünü ve merkezini milli ve manevi değerlerimizin oluşturduğunu ifade etti. Bu sadedde 14 proje yürüttüklerini ve bütün çalışmalarının ücretsiz olarak herkesin istifadesine açık olduğunu, bunlardan sonuncusu olarak da Aydınlık Yarınlara adı verilen kitap okuma yarışması olduğunu söyledi.

              Aydınlık Yarınların; okumakla, anlamakla, anlamlandırmakla, tefekkür etmekle, çalışmakla, üretmekle olacağını belirten başkan, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı online kitap okuma yarışmasından ailelerin ve öğrencilerin yoğun ilgisinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Özellikle; kitaplardan kendilerinin de çok istifade ettiklerini söyleyen velilerin bulunması, aklımdaki soruların cevabını buldum diyen öğrencilerin memnuniyeti, derslerimizde kitapların çok katkısı olduğunu yazan öğretmenler bunlardan sadece birkeç örnektir. 

              Başkan konuşmasına şöyle devam etti: Yurt dışından 37 ülkeden kayıtlar olduğunu gördük. STK temsilcilerinden, okul müdürleri ve öğretmenlerden kitaplarla ilgili çok güzel dönüşler aldık.   

Hayrat Vakfı Rize temsilcisi Yusuf Algan ise ilk emri Oku olan Kuranı öğrenmeninönrmine ve yaklaşan yaz ayında yapılacak yaz çalışmalarının fırsat olduğunu bahsetti. 


www.aydinlikyarinlara.com


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 433 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

26 Mayıs 2022 Perşembe