Aydınlık Yarınlara Sınavı 2-3 Aralıkta


01 Aralık 2023 Cuma
Bu yazı 8007 defa görüntülenmiştir

Kitap Okuma Yarışması Sınavına Hazır mıyız?

Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının sınavı 2-3 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınavların Tarihi ve Saatleri

Yetişkinler

Yetişkinler için sınav tarihi: 2 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 19.00

Öğrenciler

İlkokullar için sınav tarihi: 3 Aralık 2023 Pazar günü saat 13.00

Ortaokullar için sınav tarihi: 3 Aralık 2023 Pazar günü saat 16.00

Liseler için sınav tarihi: 3 Aralık 2023 Pazar günü saat 19.00

 

Aydınlık Yarınlara Online Sınavda başarılı olabilmek için şu faktörlere dikkat etmek önemlidir.

Öncelikle sorumlu olduğunuz kitabı dikkatlice, notlar alarak okuyunuz. Sonrasında; 

1. *Teknik Hazırlık:* Bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun. Gerekirse önceden testler yaparak herhangi bir teknik sorun yaşamamaya çalışın.

2. *Sınav Kuralları:* Online sınavın kurallarını önceden okuyun ve sınav sırasında uymaya özen gösterin. Sınav Kuralları için tıklayınız. https://www.ulued.org/sinava-hazir-miyiz-h322/

3. *Çevresel Kontrol:* Sınav sırasında sakin ve sessiz bir ortamda olmaya çalışın. Dış etkenlerden mümkün olduğunca uzak durun.

4. *Zaman Yönetimi:* Belirlenen süre içinde tüm soruları doğru cevaplamakla birlikte hızlı cevaplamak çok önemlidir. Unutulmamalıdır ki; önce puana sonra bitirme süresine bakılarak sıralama yapılacaktır.

5. *Bağlantı Kopması Durumu:* İnternet bağlantınızın kopması gibi beklenmedik durumlar için önceden bir plan yapın. Yedek internet ayarlayınız.

6. *Odaklanma:* Dikkatinizi dağıtabilecek faktörlerden uzak durun. Telefonunuzun bildirimlerini kapalı tutun ve sınav sırasında sadece sınavla ilgilenin.

7. *Sınav Malzemeleri:* Sınav esnasında kullanmanıza izin verilen cihazları (bilgisayar, tablet, telefon) önceden belirleyin. Sınavın kurallarına uygun şekilde bu araçları kullanın, başka program açık olmamalı.

8. *Soru Formatları:* Online sınavlarda farklı soru formatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Çeşitli soru türlerine aşina olun ve her birini dikkatlice okuyun.

9. *Geri Bildirim:* Sınav sonrasında yapılacak ankete katılınız, toplumun geliştirilmesine ve buna hizmet eden sistemin geliştirilmesine katkı sağlayınız.

10. *Rahatlık:* Sınav gününe dinlenmiş ve rahat bir şekilde başlamaya çalışın. Yeterli uyku almak ve stresten uzak durmak önemlidir.


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 8007 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

01 Aralık 2023 Cuma