Hep Birlikte Aydınlık Yarınlara


29 Mart 2022 Salı
Bu yazı 22797 defa görüntülenmiştir

                   AYDINLIK YARINLARA KİTAP OKUMA YARIŞMASI

                  "Aydınlık Yarınlara" adlı Kitap Okuma Yarışmamıza kısa sürede yurt içinde bütün illerimizden ve yurt dışında 37 ülkede, 85 şehirden toplam 184 bin kayıt alındı..

                İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinde ayrı ayrı gerçekleştirdiğimiz yarışmanın sınavı, 27 Mart 2022 Pazar günü gerçekleştirildi. Bütün dünyada eş zamanlı yapılan sınavda, öğrenciler heyecanla yarıştılar. 40 soru için 50 dakikanın verildiği sınavda, çoğu öğrencimiz soruları kısa sürede cevaplandırdı. Öğretici soruların yoğunlukta olduğu sınavda, hemen hemen bütün öğrencilerimizin başarılı olduğu görüldü.

                 30 Mart'ta soruları ve cevapları yayınlanacak olan sınavın, 8 Nisan'da sonuçları açıklanacaktır. 1-15 mayıs tarihleri arasında da ödüller takdim edilecektir.

                Öğrenci, veli ve öğretmenlerden çok olumlu dönüşlerin ve  teşekkürlerin olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mesrur etmiştir. Yarışma için seçilen kitapların içeriği, yarışma sisteminin sorunsuz çalışması, merkezden ve her ilden canlı teknik desteğin sağlanması noktalarında, yarışmamız çok büyük takdir kazanmıştır.

               Merakla ikincisinin beklendiği yarışma için velilerimiz; büyükler kategorisi olmasını, kendilerinin de bu şekilde kitap okuyarak sınava girmek istediklerini ifade ettiler.

               Okutulan kitaplardan çocukların, gençlerin çok istifade ettiğini söyleyen veliler; kendilerinin de kitaplardan istifade ettiğini bildirmişlerdir. 

               "Kaybedeni Olmayan Yarışma" sloganı ile hareket ettiğimiz "Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması" için çaba sarfeden, sınav komisyonunda vazife alan; yönetim ekibi, soru ekibi, teknik ekip, medya ekibi, koordinatörler, neşriyat mümessilleri, sponsorlarımız ve yarışmaya destek veren, dua eden herkese teşekkür ediyoruz.

              Yarışmamıza onay veren Milli Eğitim Bakanlığı'mıza, yarışmanın her aşamasında destek veren Kamu Kurumlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Okul Müdürlerimize, öğretmenlerimize ve yarışmayı merakla takip eden velilerimize, özellikle yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

              Yeni çalışma ve yarışmalar için medya kanallarımızdan bizi takip etmeye devam ediniz. İlginiz için teşekkür ederiz. Hürmetlerimizle..... 

               AYDINLIK YARINLARA YARIŞMA KOMİSYONU

            https://t.me/uluedd
            https://www.facebook.com/ulued

            https://twitter.com/Ulued
            https://www.instagram.com/ulued_/
https://www.youtube.com/c/ULUSLARARASIEĞİTİMCİLERDERNEĞİ

           #aydinlikyarinlara #ulued 


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 22797 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

29 Mart 2022 Salı