Ulued Deprem Bölgesinde


24 Şubat 2023 Cuma
Bu yazı 609 defa görüntülenmiştir

           Türkiye Tek Yürek

           6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremi yaşayan kardeşlerimiz için bizler de hemen seferber olduk. Depremin ilk dakikalarından itibaren devletimiz tüm kurumları ile harekete geçtiği gibi STKlarımız da hemen seferber olmuşlardır. 

          Yardımlarımızı ve gönüllülerimizi işbirliği protokolü çerçevesinde Hayrat İnsani Yardım Derneği ile deprem bölgesine yönlendirdik. Hayrat Yardım Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararı belgesi olan ve yardım toplama izni olan bir yardım derneğidir.

         Hayrat Yardım Derneği vasıtası ile bölgeye giden ekiplerimizden ilgili eğitimi almış ve ekipmana sahip olanlar arama-kurtarma faliyetlerine katıldılar. Diğerleri yardım faaliyetlerine katıldılar. MEB vasıtası ile giden üyelerimiz de olmuştur. Hayrat Yardım Derneği ile 11 ilde yürütülen çalışmalarımız halen devam etmektedir. Bu çalışmalara desteğimiz, tüm üyelerimizle sürmektedir.  

       Arama kurtarma faliyetlerinin yanı sıra depremden etkilenen ve destek almak isteyen tüm halkımız için seferber olduk. Ve derneğimiz bünyesinde psikososyal Destek ve Manevi Danışmanlık Birimi kurduk. İlgili alanlardan mezun olmuş hocalarımızla çalışmalara başladık.

       Yüzyüze ve telefonla yapılan destek çalışmalarını hem yerinde görmek hem mevcut yardımlara destek olmak amacıyla Dernek Başkanımız Yusuf Irmak ve Başkan Yrd. Hüseyin Kurt ve gönüllülerimizden Ali Yılmaz ve Musab Saygı bölgeyi ziyaret ettiler. 

       Sırasıyla, Afşin, Elbistan, Kahramanmaraş, Besni, Gölbaşı, Şambayat, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay ve Osmaniye ziyaret edilmiştir. Ayrıca, bütün deprem bölgesindeki 11 ildeki üyelerimiz, telefonla tek tek aranarak hal hatırları sorulmuştur.  

       Bu süreçte Devlet yetkililerimizle görüşülmüş, depremden etkilenen vatandaşlarımız ziyaret edilmiş, yardım çadırlarında yardım dağıtılmıştır. 

       Vatandaşlarımızın gıda ve barınma ihtiyaçlarına cevap verilmekle birlikte akıl ve kalplerin de istikametini kaybetmemesi, manen yıkılmamaları için destek faaliyetleri yürütülmüştür.

      Bundan sonraki süreç için yapılabilecek çalışmalar değerlendirilmiş ve ilgili birimlere bilgi verilerek çalışmaya başlamışlardır. 

     Rabbimiz, ülkemizi ve alemi İslamı maddi ve manevi musibetlerden muhafaza eylesin. 

Uluslararası Eğitimciler DerneğiUluslararası Eğitimciler Derneği

ULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler DerneğiULUED Uluslararası Eğitimciler Derneği


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 609 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

24 Şubat 2023 Cuma