Yarışma Sonuçları


11 Nisan 2022 Pazartesi
Bu yazı 19030 defa görüntülenmiştir

AYDINLIK YARINLARA KİTAP OKUMA YARIŞMASI

                  "Aydınlık Yarınlara" adlı Kitap Okuma Yarışmamıza, yurt içinde bütün illerimizden, yurt dışında 37 ülke 85 şehirden toplam 184 bin müracaat oldu.

                 Yarışma ile ilgili; öğrenci, veli ve öğretmenlerden çok olumlu dönüşlerin ve  teşekkürlerin olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mesrur etti. Yarışma kitapların içeriği çok beğenildi. Merakla ikincisinin beklendiği yarışma için veliler; büyükler kategorisi olmasını, kendilerinin de bu şekilde kitap okuyarak sınava girmek istediklerini ifade ettiler. Ayrıca okutulan kitaplardan öğrencilerle beraber kendilerinin de çok istifade ettiklerini bildirdiler.          

                   Öğrencilerimiz, kitaplarımızı beğenerek okudular ve 27 martta sınava katıldılar.

                  27 Martta yapılan sınavda, sistemimizin sorunsuz çalışması, 81 ilde kurulan canlı destek merkezlerinin bulunması takdirle karşılandı. Sınavın değerendirmesi yapılırken, her öğrencinin toplam doğru puanından yanlış puanları çıkarılarak net puanı hesaplandı. Öğrencilerin sıralaması ise; sınav uygulama esaslarında da velirtildiği üzere en yüksek puandan başlayarak sıralandı. Aynı puanı alan öğrenciler ise; sınavı bitirme zamanına bakılarak sıralandı. (100 puan alan iki öğrenciden cevabını önce gönderen öne geçer, kaidesine uygun şekilde sıralama yapılmıştır.) Öğrenciler kendi sonuçlarını SINAV SONUÇLARI ekranından görebilirler.

                 70 puan ve üzeri alanlar arasından her sınıf seviyesinde 20 öğrenciye verilecek hediyeler için 8 Nisanda canlı yayında çekiliş yapıldı. Danışman ödülleri de bu canlı yayında yapılan çekilişle belli oldu. Canlı yayını izlemek izlemek için TIKLAYINIZ.

                  "Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması" için çaba sarfeden, sınav komisyonunda vazife alan; yönetim ekibi, soru ekibi, teknik ekip, medya ekibi, koordinatörler, neşriyat mümessilleri, sponsorlarımız ve yarışmaya destek veren, dua eden herkese teşekkür ediyoruz.

               "Kaybedeni Olmayan Yarışma" sloganı ile hareket ettiğimiz yarışmamıza onay veren Milli Eğitim Bakanlığı'mıza, yarışmanın her aşamasında destek veren Kamu Kurumlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Okul Müdürlerimize, öğretmenlerimize ve yarışmayı merakla takip eden velilerimize, özellikle yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

                Yarışmada; 285 öğrenciye ve 50 danışmana ödül verilmesi planlanmış idi. Ancak yarışmaya olan yoğun tevveccühden dolayı ödüllere ek olarak her kademeden ilk 2000 öğrenciye ve tam puan alanlar olmak üzere 7239 öğrenciye hediye verilmesine karar verilmiştir. Böylece toplam 7524 kişiye ödül verilecektir. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.  Ödül ve hediye kazananlar, aşağıda listelenmiştir. Kendilerine SMS ile bilgi verilecek olup ödüller il temsilciliklerimiz vasıtası ile ulaştırılacaktır.

SINAV SONUCUNDA DERECE ÖDÜLÜ KAZANANLAR

       İLKOKUL KATEGORİSİ

  1. Mahmut Demir                     Hatay / Reyhanlı       Mehmet Belkız Büyükvelioğlu İlkokulu
  2. Muhammet Eren Camgöz   Düzce                Şehit Ufuk Baysan İlkokulu
  3. Yasin Eren Ünal                  İstanbul / Arnavutköy        Arnavutköy İlkokulu
  4. Fatma Elitaş                        Muş / Korkut            75. Yıl Merkez İlkokulu
  5. Ayşenur Öztürk                   Niğde                     Kemal Aydoğan İlkokulu

       ORTAOKUL KATEGORİSİ

  1. Muhammet Semih Kaya      Aksaray   Ak İrfan Ortaokulu
  2. Ayşegül Sümeyra Yıldırım   Isprta   Şehit Komiser Muhsin Kiremitçi İ.H.O.
  3. Nisanur Türkmen                 Bursa / Gemlik    Şehit Esat Akbaba Ortaokulu
  4. Aslı Betül Özcan                  Trabzon / Ortahisar Mahmut Celalettin Ökten İ.H.O.
  5. Derviş Semih Birinci            Sakarya / Hendek   Hendek İ.H.O.  

       LİSE KATEGORİSİ

  1. Ahmed Etka Taşcı               Karabük   Mehmet Vergili Fen Lisesi
  2. Yunus Emre Aydoğan         İstanbul / Fatih    Çapa Fen Lisesi
  3. Aleyna Aydın                       Zonguldak / Ereğli   15 Temmuz Şehitleri A.İ.H.L.
  4. Zehra Gültekin                    Batman   Tp Fatıma Zehra Kız A.İ.H.L.
  5. Ayşe Remziye Pilanalı        İstanbul / Üsküdar    Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi

 

İSME ÖZEL HEDİYE SETİ KAZANAN ÖĞRENCİLER 

              2.SINIFLAR

  1. SUAT AKÇA                              KONYA                EŞREFOĞLU İLKOKULU
  2. BEYZA GÜL                              KONYA                MUSTAFA AYDIN İLKOKULU
  3.  MUHAMMET ARDA TATLI      İSTANBUL           YAŞAR PAŞALI İLKOKULU
  4. YUSUF EYMEN DURMAZ        BURSA                 ZARAFET OKULLARI
  5. IKRA YÜCEL                              ADIYAMAN         FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU
  6. ESMA SÜMEYYE ARSLAN        İSTANBUL           YILMAZ SOYAK İLKOKULU
  7. HATICE YALÇINÖZ                   KÜTAHYA            ÇITGÖL İLKOKULU
  8. BILAL IBIK                                 KAHRAMANMARAŞ   FATİH İLKOKULU
  9. HALIMENUR HAN                    AKSARAY             KARACAOREN İLKOKULU
  10.  ZEYNEP PALA                           BALIKESİR            SAKARYA İLKOKULU
  11. ABDULLAH ÖMER UÇAR         ERZİNCAN           OSMANGAZİ İLKOKULU
  12. MUHAMMET T. AĞAÇHANLI  ŞANLIURFA         ALİ BABA İLKOKULU
  13. HUZEYFE CADA                        KONYA                SELÇUKLU BELEDİYESİ İLKOKULU
  14. ABDULSAMET SÖNMEZ          İSTANBUL           VAHİT SURA TANRIVERDİ İLKOKULU
  15. ELIF BEREN ERKEN                  SAMSUN             MERKEZ İLKOKULU
  16. KÜRŞAD  SERT                         AKSARAY             KIZILKAYA İLKOKULU
  17. ZILAN BAYRAM                        DİYARBAKIR        HUZUREVLERİ İLKOKULU
  18. ZEHRA BAYRAM                      BURSA                 ŞEHİT P. O. ORHAN TEZCAN İLKOKULU
  19. ZEYNEP ÇALIŞKAN                   KONYA                EŞREFOĞLU İLKOKULU
  20. MUSTAFA KERIM ŞEKER         KOCAELİ              YAVUZ SELİM İLKOKULU 

            3. SINIFLAR

  1. YUSUF ÇIFTPINAR                    ERZİNCAN           KAVAKYOLU PAŞA İLKOKULU
  2. MUHAMMED ALI KEVE           İSTANBUL           CUMHURİYET İLKOKULU
  3. ZEHRA BOZU                           İSTANBUL           ÖZEL GÜNEŞLİ CEMRE İLKOKULU
  4. EMINE GÜNAYDIN                  GAZİANTEP         ŞEHİT İBRAHİM SOLAK İLKOKULU
  5. MELEK KAZAR                        BURSA                 11 EYLİL İLKOKULU
  6. MUHAMMET BUĞRA ADIL     HATAY                 15 KASIM İLKOKULU
  7. MEHMET ALI BOZKURT         SİİRT                    İNÖNÜ İLKOKULU
  8. MELEK BULUT                        İSTANBUL           İTO KANARYA İLKOKULU
  9. BIRSEN RAVZA AVAN             GAZİANTEP         EDEBALİ İLKOKULU
  10. ZÜLAL SERTEL                        ESKİŞEHİR           AZİZ BOLEL İLKOKULU
  11. ŞÜKRÜ EYMEN ACAR             KONYA                CUMHURİYET İLKOKULU
  12. SEZIN YAŞAR                          SAMSUN             ATATÜRK İLKOKULU
  13. MUHAMMET ENES EMEK      ORDU                  MERKEZ İLKOKULU
  14. ZEHRA SALMAN                      İSTANBUL           ESENYURT FEVZİ DANIŞ İLKOKULU
  15. EGEMEN UZUN                       DÜZCE                 SARIÇÖKEK İLKOKULU
  16. MUHAMMED ORTA                ÇANKIRI               ÇERKEŞ ATATÜRK İLKOKULU
  17. MIRAY GÜNEŞ                         İSTANBUL           KAPTAN-I DERYA İLKOKULU
  18. MEHMET ALI AYLANÇ             NEVŞEHİR           TOPAKLI LKOKULU
  19. BETÜL KISACIK                         ÇORUM               İSMETPAŞA İLKOKULU
  20. NISA MEMI                              ADIYAMAN         YAVUZ SELİM İLKOKULU  

           4. SINIFLAR

  1. MUSTAFA EKINCI                    KONYA                EŞREFOĞLU iLKOKULU
  2. HASAN KIZMAZ                       BITLIS                  ADİL CEVAZ
  3. YAKUP EFE ÇETINKAYA           NEVŞEHİR           DOĞALA İLKOKULU
  4. BADE NUR CAN                       ADIYAMAN         FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU
  5. TASNIM MARDINI                   İSTANBUL           İVAT TURHAN İLKOKULU
  6. EGEMEN ARSLAN                    DÜZCE                 ŞEHİT UFUK BAYSAN İLKOKULU
  7. YASEMIN ERKAN                     MARDİN              İMKB İLKOKULU
  8. EDANUR KARAKAŞ                  IĞDIR                   ŞEHİT ÖĞR. ŞEVK AKGİN İLKOKULU
  9. EYÜP E. KAHRAMANOĞLU     SAKARYA             CUMHURİYET İLKOKULU
  10. ASYA GÜL KARAKUŞ                HATAY                 AKBEZ İLKOKULU
  11. EYMEN YAGIZ CALIKOGLU     İSTANBUL           VALİ RIDVAN YENİŞEN İLKOKULU
  12. CENNETNUR YARDIMCI          VAN                     ŞEHİT ENSARİ SONER İLKOKULU
  13. RABIA KAPLAN                        İSTANBUL           KAPTAN-I DERYA İLKOKULU
  14. HATICE ALPASLAN                  SAMSUN             ILICA İLKOKULU
  15. IPEK DUMAN                           KONYA                VEDAT KORA İLKOKULU
  16. MERVENUR GENÇ                   DİYARBAKIR        MUHARREM AKKILIÇ İLKOKULU
  17. ŞAHRALLAH YURDDAŞ            DİYARBAKIR        VALİ İNAL ERKAN İLKOKULU
  18. RISEL AYKAÇ                            KÜTAHYA            ARSLANBEY İLKOKULU
  19. ABDULKADIR ÖZTOSUN         GAZİANTEP         EDEBALİ İLKOKULU
  20. SAMI YUSUF AKKOYUN          VAN                     KÖŞK İLKOKULU  

            5. SINIFLAR

  1. IBRAHIM TALHA MALKOÇ      IZMIR                  H. N. HÜSNÜ ATABERK ORTAOKULU
  2. YAĞMUR DULGUN                  DIYARBAKIR        ŞEHIT ÖĞRETMEN ELIF LIVAN ORTAOKULU
  3. AHMET SAFA YAZICI                AMASYA              KUTLUBEY KOLEJI
  4. ELIFNUR YILDIZ                        DIYARBAKIR        GİRİZ ORTAOKULU
  5. NURSENA ATASOY                  TRABZON            KARŞIYAKA IMAM - HATIP ORTAOKULU
  6. MUHAMMED EMIRDENIZ      AMASYA              TÜRK TELEKOM PROJE İ.H.O.
  7. HILAL KOL                                KOCAELI              IZMIT ORTAOKULU
  8. ESRA DURAN                           BARTIN                ŞEHIT AHMET TELLI ORTAOKULU
  9. IBRAHIM SAID GÜNEŞ            ISTANBUL           HULUSI ÖZKUL IMAM HATIP
  10. OBAIDULLAH ÖZBEK               AKSARAY             SULTANHANI IMAM - HATIP ORTAOKULU
  11. MIRAY BEYAZOĞLU                 SAMSUN             AYVACIK M. AKIF ERSOY Y. B. ORTAOKULU
  12. RAVZA ŞANLI                            ISTANBUL           ÜMRANIYE ŞEHIT EROL OLÇOK KIZ A.İ.H.L.
  13. ANIL TEKIN                               AĞRI                    75.YIL ORTAOKULU
  14. ÖMER FARUK UYGUN            ISTANBUL           ASIMIN NESLI İ.H.O.
  15. SÜMEYYE FATMA OKUR         RIZE                     RIZE İ.H.O.
  16. ZEHREVAN NUR KOÇ RIZE       RIZE                  ŞEHIT ERHAN DURAL KIZ AIHL
  17. YUNUS EMRE ABANOZ           KOCAELI              GEBZE EMLAK KONUTLARI ORTAOKULU
  18. BERAT METE BAŞBOĞA          ISTANBUL           ŞEHIT VAHIT KAŞÇIOĞLU İ.H.O.
  19. NISA NUR GÜNGÖR                ISPARTA              KIZ A.İ.H.L. ORTAOKULU
  20. HAMZA YILDIRIM                     KÜTAHYA            FATIH İ.H.O. 

              6. SINIFLAR

  1. ECRIN SENA GUL                     GAZIANTEP         ADIL CEYDELI İ.H.O.
  2. EYMEN KADIR KÖKTEN           SAMSUN             ATAKUM İ.H.O.
  3. IBRAHIM KÖROĞLU                ŞANLIURFA         ZIYAEDDIN AKBULUT ORTAOKULU
  4. HAMZA BEKDEMIR                  ISTANBUL           BAĞCILAR MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU
  5. HALIL EFE UZUN                      BURSA                 MAHMUT CELALETTIN ÖKTEN İ.H.O.
  6. FURKAN YERLI                         ISTANBUL           ŞEHIT FERDI YURDUSEVEN ORTAOKULU
  7. ZÜHRE NUR NURSOY              GAZIANTEP         MAHMUT HÜMAYUN ÖZHELVACI ORTAOKULU
  8. SUDENAZ EFE                          DÜZCE                 AKŞEMSETTIN ORTAOKULU
  9. ALIYE BETÜL KAVAK                ISPARTA              BÜYÜKHACILAR ORTAOKULU
  10. ELANUR ALP                             KONYA                GAZI MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU
  11. MEHMET DEMIR                        NEVŞEHIR           AVANOS MEHMET AKIF ERSOY ORTAOKULU
  12. BETÜL GÖDELEK                      BURSA                 DR. EMIN ACAR İ.H.O.
  13. BÜNYAMIN TEMEL                    ISTANBUL           SELAHADDIN EYYUBI İ.H.O.
  14. AYŞE CEMRE GÜNER               DENIZLI               DEDEBA–I ATATÜRK ORTAOKULU
  15. ELIF AZRA DOĞRU                    MERSIN               YENIŞEHIR PROJE IMAMHATIP LISESI
  16. HATICE ŞEYMA DOĞRU           ISTANBUL           ŞEHIT MUHARREM KEREM YILDIZ İ.H.O.
  17. MERYEM SENA KAMILOĞLU    MUŞ                    SEÇKIN-IZ KOLEJI
  18. MUHAMMED SAID UÇAN          IĞDIR                   İ.H.O.
  19. NEHIR SILA KÖSE                     MUŞ                    2071 MELIKŞAH ORTAOKULU
  20. HIRA CEMILE BARLAS              DIYARBAKIR        FEVZI ÇAKMAK ORTAOKULU 

              7. SINIFLAR

  1. EMIR TUĞRA DAĞ                   KIRŞEHIR             KAMAN ŞEHIT BAYRAM KARA ORTAOKULU
  2. CEYLIN IREM KüçüK                ANKARA              ÖZEL ÇAĞRI ORTAOKULU
  3. FATMA BETÜL KANAL             ISTANBUL           ŞEHIT ERDEM DIKER İ.H.O.
  4. MUSTAFA GÜLER                    VAN                     MEHMET AKIF ERSOY ORTAOKULU
  5. BILAL SENIH DEMIR                 YOZGAT               MEHMET AKIF ERSOY ORTAOKULU
  6. SUZAN TAŞTAN                       AFYON                AKHARIM ATATÜRK ORTAOKULU
  7. KEMAL ERDEM SUIÇMEZ       TRABZON            BEŞIRLI IMKB ORTAOKULU
  8. ÖZLEM KAYA                           SIIRT                    HALIDE KUTLUALP ORTAOKULU
  9. ALEYNA ALTAY                         MUŞ                    YUNUS EMRE ORTAOKULU
  10. IRMAK TÜRKOĞLU                  MUŞ                    ÖZEL MUŞ FINAL ORTAOKULU
  11. M.DERVIŞ GÜLDEN                 ISTANBUL           KILIÇASLAN İ.H.O.
  12. SEMA ÇAKIR                             KONYA                BEYŞEHIR TOKI ORTAOKULU
  13. AYŞEGÜL ÇAYIR                       VAN                     CUMHURIYET ORTAOKULU
  14. SEMANUR BERTIZ                  KAHRAMANMARAŞ         DOĞUKENT İ.H.O.
  15. TALHA VURAL                          KOCAELI              ZÜBEYDE HANIM ORTAOKULU
  16. HIRA NUR ERSÖZ                     KONYA                NUMAN DANIŞ İ.H.O.
  17. BAVER BARIŞ BULUT               BATMAN             TED KOLEJI
  18. MUSAB EMIR KAVAK               ISTANBUL           SEZAI KARAKOÇ İ.H.O.
  19. ZÜMRA SOLAK                        AMASYA              ŞEHIT KOMISER ZEYNEP SAĞIR İ.H.O.
  20. HATICE ÖKSÜZ                        RIZE                     MEHMET AKIF ERSOY ORTAOKULU 

              8. SINIFLAR       

  1. RÜMEYSA ÇOLAKOĞLU          BURSA                  HÜSNÜ ARSLAN ORTAOKULU
  2. MELIS ERÇIN NUR DOĞAN     KONYA                 IHSAN KABADAYI ORTAOKULU
  3. FURKAN ÇETIN                        ADIYAMAN         SARIYAPRAK ORTAOKULU
  4. MEHMET FATIH ÖZEL             ÇANKIRI            GÜMERDIĞIN ORTAOKULU
  5. SONER ÇOKSUSAMIŞ            ADIYAMAN         MEHMET AYRIK ORTAOKULU
  6. MEHMET EMIN VAROL           SAKARYA           ŞEHIT BÜLENT YURTSEVEN İ.H.O.
  7. ENES CAN AKBULAK             TEKIRDAĞ          G. H. VAKFI AYSEL A. ÖĞÜCÜ ORTAOKULU
  8. MUHAMMET KADRI               GAZIANTEP        OZEL DEVA ORTAOKULU (MERKEZ)
  9. OSMAN ÇELIKKAYA               ŞANLIURFA        AHMET ERSEVEN ORTAOKULU
  10. NISA DURSUN                         TRABZON          KARŞIYAKA IMAM - HATIP ORTAOKULU
  11. ZEYNEP N. KARACA                  AFYON            SANDIKLI ANADOLU KIZ IMAM HATIP LISESI
  12. BEYDA TIRYAKI                          VAN                 Ş. JANDARMA ÜST. MEHMET SAKALLI İ.H.O.
  13. ZÜBEYIR TALHA DINÇER         UŞAK                   ŞEHIT MEHMET ÇETIN İ.H.O.
  14. BETÜL GÜZELSÖZ                    BURSA                 ABDÜLHALIM ALTINOLUK ORTAOKULU
  15. BAHADIR SELMAN GÜNGÖR  BURSA                 ERDEM BEYAZIT İ.H.O.
  16. EMIRHAN YEŞILYURT              TRABZON            PELITLI 75. YIL CUMHURIYET ORTAOKULU
  17. ZEYNEP EDA YÜKSEL BOLU    BOLU                   15 TEMMUZ ŞEHITLER İ.H.O.
  18. ZEYNEP EYLÜL ÜNDÜÇ           MUŞ                    SÜLEYMANPAŞA ORTAOKULU
  19. CEYDA HURI GÜNDOĞDU      ESKIŞEHIR           MELAHAT ÜNÜGÜR ORTAOKULU
  20. MUHAMMET S. ALTIPARMAK              KAHRAMANMARAŞ         KERVAN PASTANESI TURGUT PEKEL İ.H.O. 

              9. SINIFLAR

  1. BUSE BOZKURT                       KONYA                AKŞEHIR T. BUĞRA SOSYAL BILIMLER LISESI
  2. RAIF AHMET SÖNMEZ            KOCAELI              IZMIT A.İ.H.L.
  3. ÖMER FARUK BASKIN             ISTANBUL           YAVUZ BAHADIROĞLU A.İ.H.L.
  4. EMRIYE NUR DEMIRÇAY         RIZE                     FATIH ANADOLU LISESI
  5. RUMEYSA KARLI                      BINGÖL               RABIA HATUN KIZ A.İ.H.L.
  6. GÜLCE SARI                              BILECIK                BILECIK KIZ A.İ.H.L.
  7. YEŞIM DURAK                          AĞRI                    MEHMET ŞÜKR BALCI ANADOLU LISESI
  8. HATICE ARIKAN                       ISPARTA              ISPARTA GAZI SOSYAL BILIMLER LISESI
  9. MOHAMMED NEGM               ISTANBUL           TOKI ALIYA IZZETBEGOVIÇ A.İ.H.L.
  10. GÜLNUR DEMIR                      KAHRAMANMARAŞ         AÇIKLISE
  11. SEMA ALAGÖZ                         VAN                     ÇALDIRAN ANADOLU LISESI
  12. RÜYA DIDAR AYDIN                ISTANBUL           ALI ŞÜKRÜ SULA KIZ A.İ.H.L.
  13. MURAT YILMAZ                       GIRESUN             BULANCAK A.İ.H.L.
  14. DÖNDÜ CEREN KOCAMAN     KONYA                AKŞEHIR T. BUĞRA SOSYAL BILIMLER LISESI
  15. BERFIN ŞAYIK                           MUŞ                    MUŞ ILCI INŞAAT KIZ A.İ.H.L.
  16. MUHAMMET SARIMEHMET   RIZE                     AHMET ERDOĞAN A.İ.H.L.
  17. ZEYNEP KARABELA                  RIZE                     RIZE SOSYAL BILIMLER LISESI
  18. SEDEF TIKICI                             MUŞ                    BULANIK KIZ A.İ.H.L.
  19. MUHAMMED Y. KALABAS      IZMIR                   ÖZEL MARAL ANADOLU LISESI
  20. GÜLNIHAL AKYOL                    TEKIRDAĞ           ŞEHIT METIN ARSLAN KIZ A.İ.H.L.   

             10. SINIFLAR   

  1. YASIN BAYRAM                        VAN                     ERCIŞ GÜZEL SANATLAR LISESI
  2. AHSEN KARAKAS                     RIZE                     ŞEHIT ONUR KILIÇ KIZ A.İ.H.L.
  3. GÜLBEYAZ KÖK                        TEKIRDAĞ           CEMILE YEŞIL ANADOLU LISESI
  4. RANA USTAOĞLU                    AMASYA              ALPTEKIN ANADOLU LISESI
  5. SILA NUR MORAL                    SAMSUN             ÇARŞAMBA FEN LISESI
  6. AYSE BICICI                              MUŞ                    ŞEHIT DAVUT KARAÇAM KIZ A.İ.H.L.
  7. SEVDE AKKAN                          BOLU                   MUSTAFA ÇIZMECIOĞLU ANADOLU LISESI
  8. EFDAL DEMIRTUĞ                    ANTALYA            KEPEZ MAHMUT CELALETTIN ÖKTEN A.İ.H.L.
  9. AHMET EREN PANK                TRABZON            AFFAN KITAPÇIOĞLU ANADOLU LISESI
  10. MERVE VERMEZ                      AFYON                 FATIH ANADOLU LISESI
  11. BETÜL GENÇER                        RIZE                     ŞEHIT ONUR KILIÇ KIZ A.İ.H.L.
  12. KEVSER TUNÇ                          ADIYAMAN         MEHMET AKIF ERSOY FEN LISESI
  13. NISANUR ADAM                      ISTANBUL           2. MEHMET ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LISESI
  14. MUHAMMET E. KARAKOŞ      ISTANBUL           ITO 15 TEMMUZ ŞEHITLERI IHL VE FEN PROJE OKULU
  15. FATMA ESEN                           ISTANBUL           TOKI CELALETTIN ÖKTEN KIZ A.İ.H.L.
  16. KADIRCAN KABADAYI              TOKAT                 ABDULHAMID HAN M.T.A.L.
  17. UBEYD TAYYIB ÇAPAR             GAZIANTEP         ÖMER ÖZMIMAR A.İ.H.L.
  18. EBRAR EKINCI                          ADIYAMAN         GÖLBAŞI YUNUS EMRE ANADOLU LISESI
  19. KÜBRA NUR YILMAZ               KASTAMONU        KASTAMONU A.İ.H.L.
  20. MERYEM ECE ALAN                TEKIRDAĞ           MIMAR SINAN ANADOLU LISESI 

               11. SINIFLAR 

  1. MURAT ÇELIK                          ISPARTA              PROF. DR. TURAN YAZGAN ANADOLU LISESI
  2. HOUDA SHEK KAHALIL            MERSIN               HOCA AHMET YESEVI KIZ A.İ.H.L.
  3. ERVA DANAŞ                           ISPARTA              ISPARTA A.İ.H.L.
  4. FEYZA DERYA ÖZDEMIR          ARTVIN               ARHAVI HÜSEYIN GÜRKAN ANADOLU LISESI
  5. AHMET ACAT                           ADANA                AKIF PALALI ANADOLU LISESI
  6. RAMAZAN UYTUN                  DENIZLI               TAVAS A.İ.H.L.
  7. BETÜL ERGENE                        RIZE                     POYRAZ OKULLARI
  8. ÖZKAN KARAKAYALI                GIRESUN             BULANCAK FEN LISESI
  9. AKIDE AKTOPRAK                    ADIYAMAN         SAMSAT ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LISESI
  10. GÜLÜSTAN KARA                    ADIYAMAN         ŞEHIT ABIDIN TANRIKOLU ANADOLU LISESI
  11. AYBÜKE SUDE ATAY                AMASYA              MACIT ZEREN FEN LISESI
  12. KADRIYE M. KARADAŞ            ISTANBUL           FATMA ZEHRA KIZ A.İ.H.L.
  13. YILDIZ ÇITIRKI                           ERZURUM           HARPUT KAPI ANADOLU LISESI
  14. ZEYNEP YAVUZ                        MUŞ                    MUŞ ILCI INŞAAT KIZ A.İ.H.L.
  15. RÜYA ALÇIN                             IZMIR                  NACI ŞENSOY ANADOLU LISESI
  16. IREM NUR ŞENYÜZ                 AKSARAY             NECMIYE MEHMET YAZICI M.T.A.L.
  17. MUHAMMED ALI KOCAGÖZ  ISPARTA              ŞEHIT LATIF KEÇECI ANADOLU LISESI
  18. ABDULKADIR MEMIŞ                            DIYARBAKIR        ALPASLAN ANADOLU LISESI
  19. ZEYNEP BEKAR                         HATAY                 ISMET AYŞE BEHZATOĞLU ANADOLU LISESI
  20. ROJHAT ATLI                            VAN                     AHMET NACAR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LISESI 

              12.SINIFLAR 

  1. DILARA KAYA                           VAN                     NIZAMETTIN AKTAŞ ANADOLU LISESI
  2. ZEYNEB NUR EROĞLU             SIVAS                  AÇIK ÖĞRETIM
  3. YUSUF BUDAK                         BINGÖL               SABIHA BAHÇIVAN ANADOLU LISESI
  4. EDA ÜMMÜHAN KATMER      DENIZLI               ACIPAYAM CUMHURIYET ANADOLU LISESI
  5. MURAT DURMUŞ                    ZONGULDAK      KILIMLI ATATÜRK ANADOLU LISESI
  6. MERYEM NUR BEYDÜZ           ELAZIĞ                AÇIK ÖĞRETIM
  7. REYHAN ÇELIK                         MUŞ                    BULANIK ANADOLU LISESI
  8. RAMAZAN KERIM GÜLER       IZMIR                  KONAK MITHATPAŞA M.T.A.L.
  9. FATMANUR ERDAŞ                 ADIYAMAN         ABUZER YILDIRIM A.İ.H.L.
  10. AHMET BILGIN                        GAZIANTEP         ÖZEL SIMYA KOLEJI
  11. AYŞE BAŞTIMUR                      ŞANLIURFA         AÇIK ÖĞRETIM
  12. FATMA SULTAN GÜRLE          ISTANBUL           ŞILE OYA ALI O. KEÇECI SOSYAL BILIMLER LISESI
  13. ÖMER KAĞAN ÖZGEN            KIRŞEHIR             PROF.DR.ILHAN KILIÇÇZLÜ FEN LISESI
  14. EMRE AKTOGAN                     ISTANBUL           HÜSNÜ M. ÖZYEĞIN ANADOLU LISESI
  15. LEYLA ÇEVIK                             SAMSUN             KARŞIYAKA ANADOLU LISESI
  16. FERIDE EĞME                          HATAY                 HASSA KIZ A.İ.H.L.
  17. RÜMEYSA ÇELIKER                  BINGÖL               SABIHA BAHÇIVAN ANADOLU LISESI
  18. MERVE GEVENIM                    ISTANBUL           SULTANBEYLI KIZ A.İ.H.L.
  19. TUBA ŞEKER                             ŞANLIURFA         FATMA ZEHRA KIZ A.İ.H.L.
  20. CANSU YAYLAGÜL                   MUĞLA               MEHMET ERDOĞAN ANADOLU LISESI                        

     KİTAP SETİ  HEDİYESİ 

          YARIŞMAMIZA OLAN TEVECCÜH NETİCESİNDE, YARIŞMA ÖDÜLLERİ ARASINDA YER ALMAMASINA RAĞMEN, TAM PUAN ALAN ÖĞRENCİLERE VE İLK İKİ BİNE GİREN ÖĞRENCİLERE KİTAP SETİ HEDİYE EDİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR. TOPLAM 7239 ÖĞRENCİYE KİTAP SETİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

          İLKOKUL KATEGORİSİNDEN İLK 3239 ÖĞRENCİYE, ORTAOKUL KATEGORİSİNDEN İLK 2000 ÖĞRENCİYE VE LİSE KATEGORİSİNDEN İLK  2000 ÖĞRENCİYE KİTAP SETİ HEDİYE EDİLECEKTİR. (Derece ödülü alanlar, kitap seti alamayacaklardır.)

       DANIŞMAN ÖDÜLLERİ      

      500 TL ÖDÜL KAZANAN DANIŞMANLAR

  1. RUSTEM ARSLAN                     HAKKARI
  2. EDA BÜYÜKTORUN                  KONYA
  3. MURAT AAY                               AKSARAY
  4. ÜMMEHAN ÜÇÜNCÜ                TRABZON
  5. HAKAN DEMIR                           UŞAK
  6. MUSAB YEMENOĞLU               ISTANBUL
  7. SÜMEYYE DAĞLI                       AKSARAY
  8. ÖZNUR AYAN                             SAMSUN
  9. EMIN BOZBAĞCI                        ISPARTA
  10. YUSUF BINEN                            TEKIRDAĞ
  11. MUHAMMET AKPINAR              KONYA
  12. HALİME YAYLI                            İSTANBUL
  13. FEDAKAR MORCALI                 HATAY
  14. ŞEVVAL ERCİYES                     GAZİANTEP
  15. KAHRAMAN BAĞDAT               İSTANBUL

 

        250 TL’LİK ALIŞVERİŞ ÇEKİ KAZANANLAR

  1. AYDIN ÇAMLI                              KÜTAHYA
  2. YÜCEL CAN                                  BARTIN
  3. ENGIN KARAGÖL                        AFYONKARAHISAR
  4. YASIN KORKMAZ                       MALATYA
  5. SALIH ATAŞ                                  ADIYAMAN
  6. MUSA AYKURT                           BILECIK
  7. TALHA OSMAN KABAKÇI         KONYA
  8. SEMRA BASKARA                       ISTANBUL
  9. SAADET TABAN ERGİN             ISTANBUL
  10. ŞEVKI ALTUNSOY                       ISTANBUL
  11. YAKUP ÇANKAYA                       ADIYAMAN
  12. BAHAR MEMIŞ                           HATAY
  13. SEVIL TEMEL                               MUŞ
  14. SAID NURI BAYDUR                   ISTANBUL
  15. ELIF DEMIR                                  HATAY
  16. SAID NURI YÜKSEL                    AFYONKARAHISAR
  17. HILAL ORHAN                             ANKARA
  18. ISA ÖZERKAN                              NEVŞEHIR
  19. ISMAIL EFE DEMIRHAN           KIRIKKALE
  20. NURCAN KAYA                         ISTANBUL

     

İSME ÖZEL HEDİYE SETİ KAZANANLAR

  1. MEHMET ULUIŞIK                      AFYONKARAHISAR
  2. DAVUT YILMAZ                           ADIYAMAN
  3. SELMAN MARDIN                      TEKIRDAĞ
  4. GÖKMEN KILIÇ                           ISTANBUL
  5. HAMZA ERTÜRK                         MUŞ
  6. ELIF SAYIM                                   MUŞ
  7. NURULLAH CENGIZ                   AYDIN
  8. AHMET DEĞIRMENCI               AMASYA
  9. MEHMET EMIN DINLER           BINGÖL
  10. HICRAN KIZILKAYA                    BITLIS
  11. SÜMEYYE ÇEKIÇ                         AKSARAY
  12. AYHAN GÜL                                 KOCAELI
  13. MUSTAFA AĞGÜL                      BURDUR
  14. HILMI KAPAN                              SAKARYA
  15. ÖZHAN ÇEŞMECIK                     AKSARAY
  16. ABDULLAH ABACIOĞLU           HATAY
  17. SEDANUR ANBARCI                  AYDIN
  18. AGIT ERYILMAZ                          MARDIN
  19. MEHMET KÜÇÜK                       ŞANLIURFA
  20. ZELIHA ARSLAN                          KIRIKKALE  

YARIŞMA İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİNİZİ ANKETİMİZE YAZABİLİRSİNİZ.  

İLGİNİZ ve DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. HÜRMETLERİMİZLE...

AYDINLIK YARINLARA YARIŞMA KOMİSYONU


 ULUED 


Görüntülenme

Bu haber 19030 defa görüntülenmiştir.

Yayın Tarihi

11 Nisan 2022 Pazartesi